Poradniki

Jak zarobić na używanych pieluszkach wielorazowych?

Niniejszy post to poradnik dla wszystkich, którzy mają w swoim stosiku pieluszkowym nieudane zakupy, pieluszki z których dziecko wyrosło lub które się już po prostu znudziły. Ale także dla tych, którzy chcieliby skompletować swoją wyprawkę w okazyjnych cenach. W branży pieluszek wielorazowych istnieje spory rynek wtórny. Ponieważ wyprane w 60 stopniach pieluszki nie gromadzą żadnych bakterii, znakomicie nadają się do odsprzedaży kiedy nie są już potrzebne.

Świetnie sprzedają się pieluszki noworodkowe, które podczas 3 czy 4 miesięcy użytkowania nie zdążą się za bardzo zużyć i można odzyskać sporą część wydanych na nie pieniędzy. Bardzo chętnie kupowane są też otulacze, kieszonki, formowanki i wkłady we wszystkich innych rozmiarach. Kupowanie pieluszek używanych to najtańszy sposób na wypróbowanie różnych marek pieluszek i sprawdzenie co nam się najbardziej podoba.

Poniżej znajduje się lista miejsc, które powstały właśnie z myślą o handlu tzw. “używkami” oraz wszystkich innych, gdzie sprzedaż używanych pieluszek ma się całkiem nieźle 🙂

Bazarek pieluszkowy na chusty.info

Grupa na facebooku – bazarek pieluszkowy

Grupa na facebooku – e-bazar pieluszkowy

Allegro.pl, OLX.pl

Oferując pieluszki na sprzedaż koniecznie zamieść zdjęcia i krótki opis informacyjny: jaki rozmiar ma każda z pieluszek, ile sztuk sprzedajesz i w jakim stanie jest każda z nich, a także ile wyniesie koszt przesyłki. Dobrej jakości zdjęcia sprawią, że pieluszki rozejdą się jak świeże bułeczki. Powodzenia w handlowaniu! 😉

3 myśli w temacie “Jak zarobić na używanych pieluszkach wielorazowych?”

  1. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w używanych pieluszkach wielorazowych? Kupilam wlaśnie pare używanych i po założeniu na pupę i prze siusianiu bardzo śmierdzą głównie wkłady.

    1. Przyczyn brzydkiego zapachu może być kilka, jedna z nich, tak jak Pani podejrzewa mogą być złogi nagromadzone w używanych przez długi czas pieluszkach. Nieprzyjemny zapach będzie się jednak ulatniał z pieluszek także w przypadku, gdy dziecko ząbkuje oraz przy starszych dzieciach, które są już głownie karmione pokarmami stałymi. Jeśli jednak wyklucza Pani pozostałe możliwości, oznacza to, że pieluszkom potrzebny jest tzw. “stripping”. Poświęcimy tej tematyce wkrótce osobny artykuł.

  2. moje ma dopiero 2 miesiace 🙂 wiec te opcje nie wchodza w gre… 🙂 czekam wiec z niecierpliwością na nowy artykuł 😀

Leave a Reply