Site icon Pieluchoguru – pieluchowy blog ekspercki

Podrażnienia i odparzenia pupy przy pieluchowaniu wielorazowym

Jednym z często używanych argumentów na rzecz pieluszek wielorazowych jest brak podrażnień i odparzeń pupy dziecka, które zazwyczaj są standardem w przypadku korzystania z pampersów. Prawda jest taka, że zdarzają się one, choć rzadziej, także u dzieci, które są wielopieluchowane. Powodów jest kilka i zawsze warto najpierw je odkryć i wyeliminować, zamiast od razu sięgać po kremy czy inne specyfiki leczące podrażnioną pupę, a jeśli już leczymy, to leczyć naturalnymi sposobami.

Przyczyny powstawania podrażnień pieluszkowych:

Rodzice, którzy wybrali pieluszki wielorazowe mają na względzie zdrowie swoich dzieci i często poszukują naturalnych sposobów dbania o pupkę malucha, tych metod jest sporo i przede wszystkim są skuteczne. Najczęściej stosowane to:

Sposób pielęgnacji pupki zależy od rodzaju podrażnienia, niektóre bowiem należy wysuszyć, a inne nawilżyć, dlatego np. mąka ziemniaczana nie nadaje się przy pękającej skórze i rankach, bo pogłębi problem. Ciekawe jest to, że właściwie wszystkie wymienione sposoby rewelacyjnie się sprawdzą przy pielęgnacji podrażnionych lub nawet poranionych karmieniem sutek, więc pomogą i mamie, i dziecku. Wszystkie są delikatne i bezpieczne dla skóry, a wspólna kąpiel z dodatkiem olejków, siemienia lnianego lub płatków owsianych poprawi nie tylko stan skóry, ale i samopoczucie (jeśli wanna jest dość duża, to nawet całej rodzinie).

Exit mobile version