Site icon Pieluchoguru – pieluchowy blog ekspercki

Jakie pieluchy dla noworodka?

Kiedy czekasz na swojego maluszka, którego nosisz pod sercem, chciałabyś wybrać dla niego wszystko co najlepsze. Kompletując wyprawkę zwracasz uwagę na składy i pochodzenie materiałów. Nic dziwnego, w końcu jego zdrowie jest dla Ciebie najwyższą wartością.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze pieluszki dla dziecka? Jakie pieluszki sprawdzą się dla noworodka? Na tym blogu w wielu artykułach przekonujemy, że warto zainteresować się pieluchami wielorazowymi. Za tym wyborem stoją naukowo udowodnione argumenty zdrowotne oraz aspekt ekologiczny. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Dodatkowo, w dzisiejszych czasach korzystanie z pieluszek wielorazowych nie stanowi już żadnych problemów. A właściwie na każdy taki problem zostało wynalezione rozwiązanie. Doszliśmy do momentu, kiedy barierą w rozpoczęciu korzystania z pieluch wielorazowych nie jest już ich chłonność czy problem z praniem, a raczej wielość dostępnych rozwiązań, w których początkującemu łatwo się pogubić.

Jakie pieluchy wielorazowe wybrać dla noworodka? Warto zacząć od wyboru dopasowanego dla maluszka rozmiaru. Jeżeli planujesz zacząć korzystać z pieluszek wielorazowych od pierwszych dni – zdecyduj się na rozmiar noworodkowy/Newborn (zazwyczaj od 2,5 do 6 kg). Jeżeli chcesz zacząć po kilku tygodniach, możesz rozpocząć od rozmiaru Mini One Size, przeznaczonego dla dzieci o wadze od 4,5 do 9 kg.

Kluczowa w przypadku pieluszek dla dzieci w pierwszych miesiącach życia jest skuteczność w zatrzymywaniu wewnątrz płynnej kupki i zapobieganie jej wyciekowi na ubranka. Z tego powodu dla noworodka zazwyczaj najlepiej sprawdzi się klasyczna pieluszka tetrowa, którą składamy w taki sposób, aby przybrała formę “majteczek”, co pokazujemy na poniższym video. Na tetrę zakładamy otulacz, który przytrzymuje pieluszkę na pupie oraz stanowi nieprzeciekająca barierę.

Na rynku jest więcej rozwiązań, które spełniają podobną funkcję. Mogą to na przykład być pieluszki formowanki, które również stosujemy z otulaczem lub alternatywnie – z gatkami wełnianymi. Tetra na pewno będzie jednak najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, a do tego jeszcze przez wiele lat po zakończeniu pieluchowania dziecka, z pewnością znajdziesz dla niej w domu przydatną funkcję, czy to ściereczek do wycierania/czyszczenia, czy śliniaków, czy przerobisz ją w łatwy sposób na mniejsze chusteczki, woreczki na warzywa itd., itp.

Jaką tetrę wybrać? Wysokiej jakości. Czyli taką, która nie będzie twardniała po praniu, a jednocześnie zapewni tyle chłonności, aby nie trzeba było dziecka przewijać co 30 minut. Najlepiej, jeśli jednocześnie nie będzie bardzo gruba, dzięki czemu pieluszka będzie zgrabniej układała się na dziecku nie tworząc efektu wielkiej pupy. Czy możemy polecić Ci konkretną pieluszkę? Jak się domyślasz – tak. Jej recenzje mówią same za siebie. Sprawdź Luksusową tetrę muślinową PUPPI.

Klientki opisują ją jako miękką jak chmurkę, chłonnością nieustępującą grubym pieluszkom tetrowym, przyjemną w dotyku i cienką. Z pewnościa jest to produkt, który Cię nie zawiedzie. Jeżeli jednak składanie tetry to nie Twoja bajka, zerknij na formowanki lub rozejrzyj się na rynku za wkładami z burtami czy preflatami – może znajdziesz coś dla siebie.

Ile pieluszek potrzebujesz?

Wiele zależy od tego czy planujesz korzystać wyłącznie z wielorazowych czy w wersji mieszanej – na przemian z jednorazowymi. Od tego będzie zależało dobowe zapotrzebowanie na pieluchy wielorazowe. Przyjmuje się, że w najprostszym systemie pieluchowania, opartym na otulaczu jako części zewnętrznej – nieprzemakającej oraz części chłonnej, którą może być wspomniana tetra, potrzeba będzie ok. 4-5 otulaczy oraz ok. 15 tetr na każdą dobę.

Czyli jeśli planujesz prać codziennie, potrzeba 4-5 otulaczy i 30 sztuk tetry. Jeśli pranie będzie się odbywało co drugi dzień, potrzeba tyle samo otulaczy, ale już ok. 45 sztuk pieluszek tetrowych, itd.

Chcesz się dowiedzieć więcej o pieluszkach wielorazowych?

Jak je prać, jak z nich korzystać i na jakie rozwiązania się zdecydować? Przygotowaliśmy krótki e-book, który w przejrzysty sposób opisuje jak prać i używać pieluszki wielorazowe. Dodatkowo, pobierając nasz poradnik, otrzymasz zaproszenie do mini-kursu w postaci 5 interaktywnych maili, w którym zawarte jest wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby zacząć z przyjemnością korzystać z nowoczesnych pieluszek wielorazowych. Zdrowych i bezpiecznych dla dziecka oraz przyjaznych dla środowiska.

KLIKNIJ TUTAJ lub w obrazek, aby pobrać e-book.

Fot. pięknego maluszka na zdjęciu głównym: Anna Czyżkowska-Kozerska

Exit mobile version